Öğrencilerimiz Ulusal Dergilerde Boy Gösteriyor

Ülkemizin önemli şair ve yazarlarının yer aldığı edebiyatımızın önde gelen dergilerinde yazı ve şiirleri yayınlanan Sultangazi Yazı Akademisinin genç kalemleri, neden “ümitvar” olmamız gerektiğini de gözler önüne seriyor.
Gençlerin okuma, düşünme ve yazma becerilerini geliştirmeyi hedefleyen, Sultangazili genç şair ve yazar adaylarını Türk Edebiyatına kazandırma misyonuyla yola çıkan Sultangazi Yazı Akademisi, bu misyonu yerine getireceğinin işaretlerini henüz üçüncü yılında vermeye başladı. Akademinin genç kalemleri arasında yer alan bir çok isim şimdiden ülkemizin önemli ulusal edebiyat dergilerinde şiir ve yazılarıyla boy göstermeye başladılar.

Gençlerin kısa zamanda aldıkları yolu ve akademinin gençlere katkısını somut bir şekilde yansıtan, kültür ve edebiyatımız için bir umut kaynağı sayılabilecek bu durum, akademi gibi kalıcı ve nitelikli projelerin ve bu projeleri desteklemenin önemini de ortaya koyuyor. Henüz lise yıllarında, ülkemizin önemli şair ve yazarlarının yer aldığı edebiyatımızın önde gelen dergilerinden Şiar ve Aydos’ta yazı ve şiirleri yayınlanan Sultangazi Yazı Akademisinin genç kalemleri, neden “ümitvar” olmamız gerektiğini de gözler önüne seriyor.