Akademi Öğrencilerinden İki Fanzin Birden

Üçüncü yılını geride bırakan Sultangazi Yazı Akademisinde öğrencilerin yazı ve şiirlerinin çizgisi de her geçen gün yükselmeye devam ediyor.
Henüz lise yıllarında şair ve yazarlarla yazdıkları metinler üzerinde tartışma imkanı bulan, usta çırak ilişkisi içinde yazmaya dair kıymetli bilgiler edinerek, bir anlamda canlı bir edebiyat topluluğu içerisinde yer alan öğrenciler, artık kendi dergilerini çıkarma yolunda adımlar atmaya da başladılar.

Genel olarak yazarlığın ilk yıllarında ve bir çok yazarın biyografisinde önemli yer tutan bir yayın olan fanzin, Sultangazi Yazı Akademisi öğrencilerinin de yazı maceralarının ilk basamağı oldu. Geçtiğimiz yıllarda eğitmen şair ve yazarların desteği ve yönlendirmeleriyle çıkardıkları fanzinlerden sonra öğrenciler bu yıl ilk kez her aşaması kendileri tarafından yürütülen fanzinler çıkardılar. Eğitmen şair ve yazarlar için de sürpriz olan, heyecan ve sevinçle karşılanan bu gelişme de gösteriyor ki akademinin genç kalemleri bu yolda oldukça kararlı ve azimliler.

İki ayrı öğrenci grubu tarafından Dem ve Kuzgun isimleriyle çıkarılan iki ayrı fanzin, hem eğitmenler hem de inceleyen şair ve yazarlar, okuyucular tarafından büyük bir beğeni topladı. İsim seçiminden kapak tasarımına, yazı ve şiirlerin seçiminden gösterilen titizlik ve özene iyi hazırlanmış ve kotarılmış olduğu her halinden belli olan fanzinlerin, daha da gelişerek yayınlanmaya devam etmesi bekleniyor.