Yazı Akademisi 2021 Dönem Eğitimleri Başladı

Okuyan, düşünen ve yazan Sultangazili gençlerle Sultangazi Yazı Akademisi İkinci Dönemi Başladı


Anadolu Yazarlar Birliği’nin, Sultangazi Belediyesi işbirliği ile düzenlediği Sultangazi Yazı Akademisi, ikinci yılına 6 Kasım Cuma günü başladı.

Sultangazi Yazı Akademisi’nde; okuyan, düşünen ve düşüncelerini gerek sözlü gerekse yazılı olarak ifade edebilen bireyler yetiştirmek, Sultangazili genç şair ve yazar adaylarını Türk Edebiyatına kazandırmak amaçlanıyor. Akademi kapsamında, Sultangazi ilçesindeki liseli gençler ülkemizin önemli şair ve yazarları yönetiminde eğitim yılı boyunca bir araya gelecekler ve birlikte okuyup yazacaklar. Ayrıca seminerler, yazar buluşmaları, atölye çalışmaları, dergi yayını gibi birçok etkinliği de birlikte gerçekleştirecekler.

Bu yıl pandemi sebebiyle yeni kayıt alınmayan ve geçtiğimiz yıl kayıt yaptıran öğrencilerle devam eden Sultangazi Yazı Akademisi, şair ve yazarlar Hüseyin Akın, Hüseyin Karaca, Sıddık Ertaş, Kadir Ünal ve Serap Kadıoğlu yönetimindeki 5 sınıftan oluşuyor.

Sultangazi Yazı Akademisi’nde Cuma günü saat 16:00-18:00 arası iki grup, Cumartesi günü 15:00-17:00 arası üç grup ders yapıyor. Eğitimlerin tamamen ücretsiz olduğu Sultangazi Yazı Akademisi’nin ders mekanları ise İsmetpaşa Kültür Merkezi ve Uğur Mumcu SEDA.

Sultangazi’deki liselerde okuyan ve okuma-yazma konularında kendisini yetiştirmek isteyen öğrenciler, aşağıdaki bilgileri anadoluyazarlari@gmail.com adresine göndererek ön kayıt yaptırabilirler. Yeterli sayıya ulaşılması durumunda ek sınıf açılacaktır.

Her eğitim döneminde bazı temel kitapların hediye edildiği akademide iki yıl üst üste eğitime devam eden öğrencilere katılım sertifikası ve çeşitli hediyeler de verilecek.

Adı, Soyadı Okulu, Sınıfı
İkamet Adresi
Telefon E-posta
Veli Adı, Telefonu