Sultangazi Yazı Akademisi’nde 5 Sınıftan 5 Fanzin…

Her sınıf, kendine ait bir fanzin çıkararak gerçekleştirdikleri buluşmada misafir bir şair-yazarla da sohbet etme fırsatı buldular.
Yaklaşık 1,5 aylık ön hazırlık sürecinden sonra liselerdeki edebiyat öğretmenlerinin ön seçimini yaptığı yaklaşık 200 genç arasından mülakatla belirlenen 123 öğrenciyle eğitime başlayan Sultangazi Yazı Akademisi bir buluşma gerçekleştirdi. Şair ve yazarlar Hüseyin Akın, Sıddık Ertaş, Orhan Gazi Gökçe, Hüseyin Karaca ve Kadir Ünal yönetimindeki 5 sınıftan oluşan akademideki her sınıf birer fanzin çıkararak davet ettikleri misafir yazarlarla bir araya geldiler.

Her sınıfın, kendine ait bir fanzin çıkararak gerçekleştirdikleri buluşmada Celal Fedai, Kadir Daniş, Cengizhan Orakçı, Şadi Kocabaş ve Yağız Gönüler öğrencilerle bir araya gelip sohbet ettiler ve öğrencilerin çıkardıkları fanzinleri incelediler.

Gençlerin okuma, düşünme ve yazma becerilerini geliştirmek hedefiyle başlatılan Sultangazi Yazı Akademisi, öğrencilerin lise hayatları boyunca bir yandan da akademiye devam ederek liseden mezun olduklarında her birinin genç birer şair, yazar ya da iyi birer okur olarak yetişmesi yönünde çalışmalar yürütülüyor.

Sultangazi Yazı Akademisi’nde; okuyan, düşünen ve düşüncelerini gerek sözlü gerekse yazılı olarak ifade edebilen bireyler yetiştirmek, Sultangazili genç şair ve yazar adaylarını Türk Edebiyatına kazandırmak amaçlanıyor.